Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Procedura organizowania pracy i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz użytkownikom w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2

Szadek, dn. 08 czerwca 2020 roku

 

Procedura organizowania pracy i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz użytkownikom (czytelnikom, uczestnikom wydarzeń kulturalnych) Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2

 

Celem niniejszej Procedury jest:

  1. Kompleksowe, profilaktyczne działanie przeciw epidemiologiczne dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i regionie.
  2. Minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w związku z działalnością Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku.
  3. Zapewnienie maximum bezpieczeństwa pracownikom i użytkownikom w dobie epidemii.

§1

Niniejsza Procedura określa zadania Dyrektora i pracowników świadczących pracę w MiGBP w Szadku, jak również obowiązki użytkowników (czytelników, rodziców małych dzieci, uczestników zajęć, warsztatów i wydarzeń kulturalnych) w trakcie trwania epidemii koronawirusa COVID-19. Szczegółowe wytyczne dla funkcjonowania Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce zawiera zał. nr 1

  1. Zobowiązuje się wszystkich pracowników MiGBP w Szadku do zapoznania się i stosowania zaleceń zawartych w dokumencie.
  2. Wszyscy pracownicy potwierdzają, w formie oświadczenia, że zapoznali się z Procedurą i zobowiązują się do jej bezwzględnego przestrzegania.

  §2

  1. Decyzję o rodzaju uruchamianych w bibliotece usług, w tym: warsztatów, zajęć, wydarzeń kulturalnych, podejmuje Dyrektor.
  2. Zgłoszenia na zajęcia w bibliotece będą przyjmowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń, co ma na celu spełnienie zasady zapewnienia określonej przestrzeni przypadającej na 1 uczestnika (wg wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia).
  3. Obowiązki i ograniczenia, stosowane w MiGBP w Szadku, związane są z działaniem przeciwko rozwijaniu się epidemii, dotyczą wszystkich czytelników i uczestników spotkań/ imprez.
  4. Rodzice/opiekunowie małoletnich dzieci zobowiązani są dostarczyć, w danym dniu, oświadczenie, że dziecko biorące udział w zajęciach/wydarzeniu jest zdrowe/nie wykazuje objawów chorobowych, sugerujących chorobę zakaźną (załącznik nr 2 do niniejszej Procedury). Pełnoletni uczestnicy składają osobiście stosowne oświadczenie (załącznik nr 3) w dniu przybycia na zajęcia/ wydarzenia.
  5. Pracownik biblioteki może wymagać od osób biorących udział w działaniach biblioteki takie dane jak: imię, nazwisko i nr telefonu, aby w przypadku wystąpienia ogniska zakażenia umożliwić szybką reakcję służb sanitarnych.

            §3

1. Biblioteka działa w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz zalecenia Biblioteki Narodowej.

a) pracownicy oraz użytkownicy przed wejściem do biblioteki zobowiązani są do dezynfekcji rąk, założenia indywidualnych środków ochronnych (maseczka/przyłbica, rękawiczki)

b) po zakończonej pracy/wizycie należy zdjąć środki ochronne zgodnie z instrukcją.

c) środki ochronne jednorazowe wyrzucić do kosza z odpadami zmieszanymi.

d) dokonać dezynfekcji środków ochronnych wielokrotnego użytku.

2. Pracownicy MiGBP w Szadku zostali przeszkoleni w zakresie procedur, przeciwdziałania i zapobiegania Covid-19, stosowanych w zakresie obsługi użytkowników (także podczas organizowania zajęć, warsztatów, wydarzeń kulturalnych). Do ich zadań należy:

a) informowanie użytkowników o zasadach bezpieczeństwa obecnie obowiązujących w bibliotece i powody ich wprowadzenia.

 b) dbanie o zachowanie zalecanego dystansu/ odstępu między użytkownikami.

c) dbanie o dezynfekcję przedmiotów, które są dotykane przez różne osoby.

3. Dyrektor wyznacza pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w pomieszczeniach i dezynfekcję powierzchni dotykowych ( krzeseł, klamek itp.).

4. Pracownicy biblioteki wyposażeni są w podstawowe środki ochrony tj. rękawiczki, maseczki, przyłbice, płyn do dezynfekcji.

5. Wyznaczono miejsce, w którym można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

6.Na tablicy informacyjnej są wywieszone najważniejsze numery telefoniczne:

a) 112 –telefon alarmowy

b) 997 –Policja

            c) 999- Pogotowie Ratunkowe

d) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna–(43) 823-41-40; (43) 823-41-48;   nr kom. 512-185-986

e) Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego-(43) 824-42-25; (43) 284-42-27;

     numer całodobowy – 503-028-043

 

f) Infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia wystąpienia ogniska zakażenia koronawirusem 800 190 590

 

g) Infolinia dla obywatela ws. Kwarantanny i zdrowia222 500 115

 

h) Infolinia GIS – 800 060 800

 

i) Urząd Gminy i Miasta Szadek- (43) 821-05-04; (43) 821-57-73

j) Posterunek Policji w Szadku – (43) 821-50-07

k) Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szadku – (43) 821-50-09

 

        §4

  1. Procedura obowiązuje w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku od dnia 8 czerwca 2020 r. do czasu jej odwołania.
  2. Wszyscy, których Procedura dotyczy zobowiązani są do bezwzględnego jej przestrzegania.
  3. Procedura będzie aktualizowana na bieżąco zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

 

Załącznik nr 1

do Procedury organizowania pracy i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz użytkownikom Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku w czasie rozprzestrzeniania się wirusa SARS –CoV-2

 

Wytyczne do funkcjonowania Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.

 

Cel wdrażania procedur:

  1. Dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa pracowników (obsługi) bibliotek oraz użytkowników.
  2. Minimalizowanie ryzyka zakażenia pracowników (obsługi) oraz użytkowników.
  3. Ograniczenie liczby kontaktów na terenie biblioteki w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem.
  4. Kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii.

Wytyczne zostały podzielone na cztery części:

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom/ obsłudze.
  2. Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie.
  3. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem pracowników/ obsługi.
  4. Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/ użytkownika zakażenia koronawirusem.

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom

  1. Zamieszczenie w widocznym miejscu informacji o konieczności zachowania higieny (dezynfekcja rąk) i nakaz zasłaniania ust i nosa przed wejściem do biblioteki.
  2.  Wydzielenie miejsca zwrotu książek, które będą poddawane kwarantannie.
  3.  Odkładanie przyjętych książek na okres 3 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki w magazynie, innym pomieszczeniu bądź regale. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączyć do użytkowania.
  4. Zachęcanie użytkowników do korzystania z dostępnych zasobów on-line oraz preferowanie udostępniania zbiorów w trybie wypożyczeń na zewnątrz.
  5. W przypadku wystąpienia wzrostu zachorowań w mieście i gminie Szadek/w regionie, dokonać podziału realizowanych przez instytucję zadań tak, aby część osób mogła realizować swoje zadania zdalnie.
  6. Dokonać organizacji stanowisk pracy z uwzględnieniem wymaganego dystansu przestrzennego między pracownikami (minimum 1,5 m).
  7. Zapewnienie pracownikom dostępu do środków ochrony indywidualnej (maseczki ochronne, rękawice jednorazowe) i preparatów do dezynfekcji rąk.
  8. Zapewnienie, w miarę możliwości, wietrzenia pomieszczeń.
  9. Ograniczenie do niezbędnego minimum spotkań i narad wewnętrznych z zachowaniem rekomendowanych przez służby sanitarne odległości  pomiędzy osobami (minimum 2 m); preferowany kontakt telefoniczny oraz mailowy.
  10. Ograniczenie korzystania przez pracowników z przestrzeni wspólnych, w tym wprowadzenie np. różnych godzin na przerwy śniadaniowe.
  11. Wytyczne dla pracowników:
    • Przed rozpoczęciem pracy, tuż po przyjściu do pracy, obowiązkowo należy umyć ręce wodą z mydłem.
    • Nosić osłonę nosa i ust, ewentualnie przyłbicę oraz rękawice ochronne podczas wykonywania obowiązków.
    • Zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2 metry).
    • Regularnie często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem i dezynfekować osuszone dłonie środkiem na bazie alkoholu (min. 60%).
    • Podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce.
    • Starać się nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu.
    • Dołożyć wszelkich starań, aby stanowiska pracy były czyste i higieniczne, szczególnie po zakończonym dniu pracy. Należy pamiętać o dezynfekcji powierzchni dotykowych, jak słuchawka telefonu, klawiatura i myszka, włączniki świateł czy biurka.
    • Regularnie (kilka razy w ciągu dnia) czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowych, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.
  12. Zapoznanie pracowników MiGBP w Szadku oraz filii bibliotecznych z procedurą postępowania na wypadek wystąpienia sytuacji podejrzenia zakażenia wirusem COVID-19.

Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie

  1. Umieszczenie w widocznym miejscu informacji o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących obecnie w bibliotece.
  2.  Zapewnienie użytkownikom środków do dezynfekcji rąk (płyny dezynfekcyjne).
  3. Wywieszenie w pomieszczeniach instrukcji dotyczących mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczki, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – instrukcje dezynfekcji rąk.
  4. Zapewnienie sprzętu i środków oraz monitorowanie codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekowania powierzchni dotykowych - poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w pomieszczeniach pracy i w pomieszczeniach do spożywania posiłków.
  5. Organizację sposobu korzystania z biblioteki uwzględniającą wymagany dystans przestrzenny (minimum 2 metry).
  6. Umożliwienie zachowania dystansu w punkcie kontaktu użytkownika z bibliotekarzem.
  7. Ograniczenie liczebności użytkowników, adekwatnie do obowiązujących przepisów, w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.
  8. Dopilnowanie, aby użytkownicy dezynfekowali dłonie przy wejściu do biblioteki, zakładali rękawice ochronne oraz posiadali ochronę zakrywającą usta i nos.
  9. Dopilnowanie, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze), jeśli takie są wyznaczone.
  10. Częste wietrzenie pomieszczeń.
  11. Ewentualne ograniczenie godzin otwarcia.
  12. W miarę możliwości ograniczenie użytkowania księgozbioru w wolnym dostępie.
  13. Bieżącą dezynfekcję toalet, klamek, telefonów, klawiatury komputerów, urządzeń w pomieszczeniach socjalnych oraz – w miarę potrzeby i możliwości – innych często dotykanych powierzchni.
  14. Wyznaczenie obszaru, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
  15. Przygotowanie i umieszczenie w widocznym miejscu potrzebnych numerów telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych itp..

Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem u pracownika

  1. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
  2. Pracownicy biblioteki w przypadku wystąpienia niepokojących objawów wskazujących na zakażenie wirusem nie powinni przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu informując o sytuacji Dyrektora MiGBP w Szadku oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym lub ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia należy dzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
  3. W przypadku wystąpienia u pracownika, wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy, niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy i odesłać transportem indywidualnym do domu lub w przypadku, gdy jest to niemożliwe, pracownik powinien oczekiwać na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, w którym jest możliwe czasowe odizolowanie go od innych osób.  Należy wstrzymać przyjmowanie klientów, powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
  4. Zaleca się ustalenie obszaru, w którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzenie rutynowego sprzątania, zgodnie z procedurami zakładowymi, oraz zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.).

Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u osoby odwiedzającej bibliotekę/użytkownika

  1. Zgłosić Dyrektorowi MiGBP w Szadku zaistnienie incydentu.
  2. W przypadku stwierdzenia u użytkownika wyraźnych oznak choroby jak:

- uporczywy kaszel,

- złe samopoczucie,

- trudności w oddychaniu,

- bóle mięśni,

- ogólne osłabienie,

- stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37oC – 38oC)

- utrata węchu i smaku

należy odizolować chorą osobę, umieszczając ją w miejscu do tego wyznaczonym. Umożliwić jej (lub za jej zgodą) jak najszybciej dokonać zgłoszenia do lekarza rodzinnego lub najbliższego oddziału zakaźnego celem konsultacji z lekarzem, względnie, powiadomić o sytuacji dzwoniąc pod nr  999 albo 112.

  1. Powiadomić rodziców/opiekunów osoby niepełnoletniej o zaistniałej sytuacji i zapewnić opiekę/dozór do momentu odbioru dziecka przez rodziców.
  2. W przypadku gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia dziecka lub osoby dorosłej, pracownik biblioteki wzywa karetkę pogotowia ratunkowego oraz informuje o zdarzeniu Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.
  3. Wstrzymać przyjmowanie do placówki kolejnych użytkowników.
  4. Ustalić z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym czy konieczne są dodatkowe procedury bezpieczeństwa i stosować się do jego zaleceń.
  5. Ustalić obszar, w którym poruszała się i przebywała osoba.
  6.  Przeprowadzić rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami obiektu, oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
  7. Ustalić listę oraz numery telefonu pracowników oraz użytkowników (jeśli to możliwe) obecnych w tym samym czasie w części obiektu, w których przebywał chory użytkownik, i stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego (dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl, odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym).
  8. Ustalić obszar, w którym poruszała się i przebywała osoba.
  9.  Przeprowadzić rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami obiektu, oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
  10. Ustalić listę oraz numery telefonu pracowników oraz użytkowników (jeśli to możliwe) obecnych w tym samym czasie w części obiektu, w których przebywał chory użytkownik, i stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego (dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl, odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym).

 

 

Załącznik nr 2

do Procedury organizowania pracy i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz użytkownikom (czytelnikom, uczestnikom wydarzeń kulturalnych) Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS CoV-2

 

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego,

że dziecko biorące udział w zajęciach/wydarzeniu organizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Szadku jest zdrowe/nie wykazuje objawów chorobowych sugerujących zakażenie wirusem SARS COV-2, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia

 

1. Imię i nazwisko uczestnika ....................................................................................................................................................

2. Telefon kontaktowy i e-mail do rodziców/opiekunów prawnych: ....................................................................................................................3. Nazwa i data wydarzenia............................................................................................... …….

…………………………………………………………………………………………………..

Oświadczenie I

Oświadczam, że nasze dziecko jest zdrowe, nie występują u niego żadne niepokojące objawy infekcji: gorączka, kaszel, katar, ból gardła, ból mięśni, wysypka, inne nietypowe objawy (w przypadku alergii-konieczne jest zaświadczenie od lekarza). Ponadto nie miało świadomego kontaktu:

 a) z osobą z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2,

 b) z osobą będącą w izolacji,

 c) z osobą przebywającą na kwarantannie.

 

Oświadczenie II

Oświadczam, że wyrażając zgodę na uczestnictwo w wydarzeniach odbywających się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku czasie stanu pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 jestem świadoma/świadomy istnienia czynników ryzyka grożących zarażeniem się wirusem SARS-CoV-2:

a) dziecka,

 b) rodzica/opiekuna prawnego,

 c) innych domowników

W przypadku zakażenia nie będę wnosił/a żadnych roszczeń w stosunku do Biblioteki.

 

Oświadczenie III o obowiązku informacyjnym.

W przypadku, gdy uczestnik wydarzenia/rodzic/opiekun prawny zostanie objęty kwarantanną, zobowiązuję się do niezwłocznego zgłoszenia tego faktu do Dyrektora Biblioteki. Oświadczam, że biorę na siebie pełną odpowiedzialność za niewykonanie tego obowiązku, w szczególności za wynikłe z powodu niewykonania tego obowiązku szkody poniesione przez placówkę lub osoby trzecie.

 Oświadczenie IV o odpowiedzialności karnej.

 Oświadczam, że jestem świadoma/y odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych danych, w tym odpowiedzialności karnej.

 

Szadek, dnia ..............................

                                                                                          .........................................................

 

podpis rodzica/opiekuna dziecka

 

Klauzula Informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku (MiGBP w Szadku) z siedzibą przy ul. Prusinowskiej 4, (obejmująca filie biblioteczne w Boczkach, w Górnej Woli, w Krokocicach i w Prusinowicach) dalej zwana Administratorem.

Inspektorem Ochrony Danych w MiGBP w Szadku jest Pan Piotr Wojtowicz

e-mail: iod@ugimszadek.pl

 

1.Dane osobowe będą przetwarzane przez okres 14 dni.

2.Celem przetwarzania jest realizacja wytycznych GIS w zakresie przeciwdziałania rozpowszechniania się epidemii SARS-COV-2 (Covid-19), w związku z organizacją przez Bibliotekę wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

3. Dane osobowe nie będą przekazane do państw trzecich, ani nie będą udostępniane poza Bibliotekę, za wyjątkiem sytuacji wystąpienia zakażenia SARS-COV-2 (Covid-19), jeżeli o takie dane wystąpią uprawnione do tego służby (np. Sanepid).

4.Osobom, których dane przetwarza Biblioteka przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych dziecka i własnych oraz ich sprostowania, żądania ograniczenia przetwarzania, wniesienia skargi do organu nadzorczego -do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w razie uznania że przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pana/i lub dziecka narusza przepisy RODO.

5.Podanie danych osobowych, jak i udział w wydarzeniach są dobrowolne. Brak podania danych uniemożliwi uczestnictwo w wydarzeniu.

 

 

Załącznik nr 3

do Procedury organizowania pracy i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz użytkownikom (czytelnikom, uczestnikom wydarzeń kulturalnych) Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS CoV-2

 

Oświadczenie uczestnika

biorącego udział w wydarzeniu organizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Szadku o stanie zdrowia/objawów chorobowych sugerujących zakażenie wirusem SARS COV-2, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia

 

1. Imię i nazwisko uczestnika ....................................................................................................................................................

2. Telefon kontaktowy...................................................................................

.3. Nazwa i data wydarzenia............................................................................................... …….

………………………………………………………………………………………………….

Oświadczenie I

Oświadczam, że jestem zdrowa/y, nie występują u mnie żadne niepokojące objawy infekcji: gorączka, kaszel, katar, ból gardła, ból mięśni, wysypka, inne nietypowe objawy (w przypadku alergii-konieczne jest zaświadczenie od lekarza).

Ponadto nie miałam/em świadomego kontaktu:

 a) z osobą z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2,

 b) z osobą będącą w izolacji,

 c) z osobą przebywającą na kwarantannie.

 

Oświadczenie II

Oświadczam, że wyrażając zgodę na uczestnictwo w wydarzeniach odbywających się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku czasie stanu pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 jestem świadoma/świadomy istnienia czynników ryzyka grożących zarażeniem wirusem SARS-CoV-2:

 a) dziecka,

 b) rodzica,

 c) innych domowników lub znajomych

W przypadku zakażenia nie będę wnosił/a żadnych roszczeń w stosunku do Biblioteki.

 

Oświadczenie III o obowiązku informacyjnym.

W przypadku, gdy uczestnik wydarzenia zostanie objęty kwarantanną, zobowiązany jest do niezwłocznego zgłoszenia tego faktu do Dyrektora Biblioteki.

Oświadczam, że biorę na siebie pełną odpowiedzialność za niewykonanie tego obowiązku, w szczególności za wynikłe z tego obowiązku szkody poniesione przez placówkę lub osoby trzecie.

 Oświadczenie IV o odpowiedzialności karnej.

 Oświadczam, że jestem świadoma/y odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych danych, w tym odpowiedzialności karnej.

 

Szadek, dnia ..............................

                                                                                          .........................................................

 

podpis uczestnika

 

Klauzula Informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku (MiGBP w Szadku) z siedzibą przy ul. Prusinowskiej 4, (obejmująca filie biblioteczne w Boczkach, w Górnej Woli, w Krokocicach i w Prusinowicach) dalej zwana Administratorem.

Inspektorem Ochrony Danych w MiGBP w Szadku jest Pan Piotr Wojtowicz

e-mail: iod@ugimszadek.pl

 

1.Dane osobowe będą przetwarzane przez okres 14 dni.

2.Celem przetwarzania jest realizacja wytycznych GIS w zakresie przeciwdziałania rozpowszechniania się epidemii SARS-COV-2 (Covid-19), w związku z organizacją przez Bibliotekę wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

3. Dane osobowe nie będą przekazane do państw trzecich, ani nie będą udostępniane poza Bibliotekę, za wyjątkiem sytuacji wystąpienia zakażenia SARS-COV-2 (Covid-19), jeżeli o takie dane wystąpią uprawnione do tego służby (np. Sanepid).

4.Osobom, których dane przetwarza Biblioteka przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych oraz ich sprostowania, żądania ograniczenia przetwarzania, wniesienia skargi do organu nadzorczego -do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w razie uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.

5.Podanie danych osobowych, jak i udział w wydarzeniach są dobrowolne. Brak podania danych uniemożliwi uczestnictwo w wydarzeniu.

 

 

Przyjęłam/em do wiadomości

 

……………………………………………………..

(podpis)

 

 

Załączniki graficzne

Jak prawidłowo myć ręce
Jak skutecznie dezynfekować ręce
Jak prawidłowo nakładać i zdejmować maseczkę
Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć rękawice

 

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek 900-1700
Wtorek 900-1700
Środa 900-1700
Czwartek 900-1700
Piątek 900-1700

Sobota
(wybrane soboty)

2 marca
9.00- 13.00

9 marca
9.00- 13.00

16 marca
9.00- 13.00

23 marca
9.00- 13.00

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny